SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 5108723
nr 510 8723
Bägare
på kulfötter, silver, 1800-tal, höjd: 12
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 25 februari 2008
kl 17:31:57
500 kr
850 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver